Butelkowa zieleń to ostatnio niesamowicie modny kolor. Nie ma się więc co dziwić temu, że coraz większą popularnością cieszą się zasłony butelkowa zieleń. Zanim jednak zdecydujemy się na ich zakup, dobrze byłoby dowiedzieć się, do których wnętrz pasują. Warto także mieć świadomość tego, jak wybrać zasłony dobrej jakości. Na szczęście, można poszukiwać ich zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych.

Do jakich wnętrz pasują zasłony o barwie butelkowej zieleni?

Wiele osób zastanawia się nad tym, do jakich wnętrz będą pasować zasłony w kolorze butelkowej zieleni. I słusznie! Barwa ta nie sprawdzi się bowiem w każdym pomieszczeniu. Wydaje się, że takie zasłony będą pasowały przede wszystkim do salonów urządzonych w stylu loftowym. W takich wnętrzach królują zazwyczaj odcienie bieli, szarości oraz czerni. Mocny akcent w postaci zielonych zasłon na pewno ożywi pomieszczenie. Co ciekawe, tego rodzaju zasłony powinny dość dobrze prezentować się także w salonach i sypialniach urządzonych w stylu glamour. W takich pomieszczeniach nierzadko panuje przepych i nie brak w nich złotych dodatków. Trudno zaś o barwę, która komponuje się ze złotem lepiej niż butelkowa zieleń. Pamiętajmy także o tym, że z zasłonami w kolorze ciemnej zieleni wspaniale będą kontrastować na przykład fuksjowe bądź burgundowe poduszki. Nie bójmy się więc eksperymentować, a na pewno uda nam się stworzyć atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne wnętrze. 

Jak wybrać dobre zasłony?

Bardzo ważne jest to, aby zasłony w kolorze butelkowej zieleni prezentowały się atrakcyjnie pod względem wizualnym. Nie mniej istotne jest jednak to, aby były one funkcjonalne. Muszą więc być jak najstaranniej uszyte. Na tym jednak nie koniec. Jeśli potrzebujemy zasłon do sypialni, wybierzmy takie z grubszego materiału, które zaciemnią pomieszczenie. Dzięki temu, nawet w księżycową noc będzie nam się komfortowo spało. Jeśli jednak interesują nas zasłony do pokoju dziennego, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie cienki materiał. Jeżeli jednak w pomieszczeniu znajdują się duże okna, gwarantujące dobry dostęp do naturalnego światła słonecznego, można postawić na zasłony z dość grubego materiału. Dobrze byłoby więc przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert zanim dokonamy zakupu. Każdy z nas ma bowiem nieco inne preferencje. Najważniejsze jest zaś to, aby dokonać wyboru w zgodzie z własnymi upodobaniami. Zawsze możemy jednak poprosić o poradę profesjonalnego dekoratora wnętrz.