Butelkowa zieleń to absolutny hit tego roku. Patrząc na nią odczuwa się spokój, wyciszenie i czystą przyjemność. Poza tym, że jest po prostu piękna, wprowadza do wnętrza nieco elegancji oraz sporą dawkę luksusu. To w pełni zrozumiałe, że akurat ten kolor zawładnął sercem niejednego domownika. Pomimo to, warto pamiętać, że zawsze należy zachować umiar. Nawet z tak pięknymi barwami, jak butelkowa zieleń można przesadzić, dlatego najlepiej wprowadzać ją do aranżacji za pośrednictwem pojedynczych elementów. Idealnym pomysłem są zasłony.

Zasłony butelkowa zieleń to wybór, który nada charakteru każdej aranżacji. Takie rozwiązania sprawdzą się świetnie zarówno w sypialni, jak i w salonie. Choć mało osób, ten odcień sprzyja oczom, ponieważ pozwala im odpocząć, wyciszając przy tym zmysły. Przez to wielu ekspertów zaliczą ją do kolorów przywracających nadzieję, uzdrawiających oraz kojarzonych z nadzieją. To również symbol harmonii. 

Jak ożywić każde minimalistyczne wnętrze?

Oczywiście, że sięgając po dodatki w odcieniu butelkowej zieleni! Nawet najbardziej ponure i minimalistyczne pomieszczenie da się ożywić przez odpowiednie oraz stylowe dodatki. Jeśli nie boisz się zmian i z chęcią sięgasz po modne rozwiązania, zasłony w kolorze butelkowa zieleń mogą okazać się jak najbardziej trafne. Ich głównym atutem jest nie tylko bardzo dobry wygląd, są one również funkcjonalne. W ciągu dnia ograniczają dopływ światła, a nocą gwarantują absolutną ciemność. Jest to bardzo ważne biorąc pod uwagę fakt, że dobry sen wpływa na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia. Dzięki temu, twoja sypialnia będzie idealnym miejscem, które jest przystosowane do regeneracyjnego, spokojnego i zdrowego snu. 

Zasłony oraz firany w kolorze butelkowa zieleń to ostatnio najczęstszy wybór

Choć ten odcień jest kojarzony z elegancją, to nie oznacza, że pasuje on tylko i wyłącznie do nowoczesnych aranżacji. Pod żadnym pozorem nie należy się go bać. Butelkowa zieleń pozwala na stworzenie wielu projektów, w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego styl. Wszystko zależy od pomysłu i twojej wyobraźni. To oczywiste, że duże okna są świetnym polem do popisu. Można wtedy sięgnąć po wzorzyste zasłony, które dopełnią całokształt i będą “cieszyć oko” każdego domownika.

Zasłony w kolorze butelkowa zieleń – z jakimi kolorami je łączyć?

Choć odpowiedź może okazać się kontrowersyjna, brzmi – to zależy. Ważny jest efekt, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli sięgasz po zasłony w kolorze butelkowa zieleń możesz być pewny, że w połączeniu ze złotymi donicami, osiągniesz niepowtarzalne połączenie. Natomiast chcąc wprowadzić nieco spokoju do aranżacji, warto pomyśleć o beżach. W ten sposób uzyskasz spokojniejszy efekt, a same zasłony wydadzą się cieplejsze. Równie dobry rezultat będzie widoczny w połączeniu z szarością, pastelowym różem czy też kojącym niebieskim.