Zasłony są niezwykle praktycznym wyposażeniem każdego domu. Najbardziej przydają się w sypialni, zatrzymując poranne promienie słońca wpadające do pokoju. Mogą być jednak umieszczone w każdym pomieszczeniu mieszkania, spełniając swoją funkcję jak i pełniąc element dekoracyjny.

Zasłony – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zasłony wykonane mogą być z różnych materiałów i być dostępne w wielu kolorach. Również ich przepuszczalność światła jest różna – istnieją zasłony grube, które pozwalają skutecznie zaciemnić pokój, jak i cienkie, które tylko trochę hamują światło słoneczne tworząc urokliwą poświatę. 

Warto zdecydować się na posiadanie zasłon, ponieważ:

– stanowią dopełnienie wnętrza

– wyglądają atrakcyjniej niż zwykłe rolety 

– dopełniają aranżację okien

– pozwalają zaciemnić pomieszczenie

– zatrzymują światło słoneczne w momencie, kiedy zaczyna ono przeszkadzać domownikom

W zależności od wystroju pomieszczenia wybrać można różne typy zasłon. Interesującym dodatkiem będą zasłony w kolorze butelkowej zieleni.

Butelkowa zieleń – modna i nietypowa

Zasłony butelkowa zieleń nadają wnętrzu unikalnego charakteru. Jest to kolor który pasuje zarówno do ciemnych pomieszczeń wyposażonych w wiele dodatków i ciężkich mebli, jak i do wnętrz jasnych, lekkich i przestronnych.

Zasłony w tym kolorze najlepiej zestawić z:

– meblami z litego drewna w kolorach brązu

– dużą ilością roślin doniczkowych

– doniczkami, abażurami w tym samym kolorze

– jasną, drewnianą podłogą z butelkowo zielonym dywanem

– ciemną, drewnianą podłogą, nadając wnętrzu leśny klimat

– ozdobami z drewna, florystycznymi ilustracjami na ścianach

– ścianą w kolorze bieli, złota

Butelkowa zieleń zasłon kojarzy się z przyjemnym, naturalistycznym klimatem lasu. Wspaniale współgra z obecnością roślin domowych. Nada wnętrzu zarówno klasy, jak i przyjemnej świeżości kojarzącej się z przyrodą. Ciemno zielone zasłony pasują również do wnętrz w stylu retro, w których zgromadzone są liczne, ciężkie meble, ozdoby, obrazy w dużych ramach, porcelana i mięsiste dywany. 

W sypialni zasłony butelkowa zieleń (www.nietylkofiranki.pl) będą pasować do białych ścian i czarnych, metalowych wykończeń mebli i akcesoriów. Dobrze jest wtedy wybrać jasną lub ciemną drewnianą podłogę lub panele. 

Wybór tego koloru zasłon umożliwia wiele różnych opcji kompozycji pomieszczenia. Warto jednak postawić na styl naturalistyczny, retro lub boho. Będą również pięknie prezentować się w jasnych, przestronnych miejscach z subtelnymi dodatkami w tym samym, ciemno zielonym kolorze.