Technologia Aquaform®
Technologia Aquaform®

Technologia Aquaform®

Opublikowany

Miękka i elastyczna soczewka zapewniająca optymalną równowagę pomiędzy przepuszczalnością tlenu, zawartością wody a miękkością, co sprawia, że charakteryzuje się ona wysoką tlenoprzepuszczalnością i odpowiednim nawilżeniem oraz zapewnia komfort w trakcie noszenia. 

Technologia Aquaform® zapewnia soczewkom miękkość i tlenoprzepuszczalność a oczom naturalne nawilżenie 

800x450_aquaform_technology.jpg
Opracowana przez firmę CooperVision® technologia Aquaform® wykorzystuje innowacyjny materiał, który ma właściwości przyciągania i wiązania cząsteczek wody. W ten sposób powierzchnia soczewki pozostaje nawilżona, nawet przy mniej intensywnym mruganiu. Dzięki zastosowaniu tej technologii stworzono niezwykle miękką, hydrofilową soczewkę silikonowo-hydrożelową z wysoką tlenoprzepuszczalnością, tak aby użytkownicy mogli cieszyć się zdrowiem oczu i komfortem noszenia soczewek. 

Jak działa technologia Aquaform®?

Struktura cząsteczkowa materiału wykorzystywanego w technologii Aquaform® sprawia, że soczewka kontaktowa pozostaje jednakowo zwilżona na całej powierzchni, co zapewnia jej gładkość. Specjalne elementy silikonowe (makromery) wykorzystywane w technologii Aquaform® zatrzymują wodę w soczewce, zapewniając jej nawilżenie nawet po długim okresie noszenia. 

Soczewki wykonane w technologii Aquaform® mają też optymalny kształt z zaokrąglonymi krawędziami, co ogranicza kontakt spojówki z soczewką. Taka budowa zapobiega nadmiernemu tarciu soczewki pod powieką, zapewniając większy komfort ich użytkownikom. 
grafika-DZO.png

Przeczytaj więcej o technologii Aquaform®:

Technologia Aquaform | CooperVision Poland

Zapewne zauważyłeś już termin Aquaform® Technology na naszych produktach i zastanawiałeś się, co on dokładnie znaczy.

Technologię Aquaform® zastosowano m.in. w soczewkach z systemem Digital Zone Optics™ firmy CooperVision® 

Technologię Aquaform® zastosowano m.in. w soczewkach z systemem Digital Zone Optics™ firmy CooperVision® 

Odpowiedź na Cyfrowe Zmęczenie Wzroku = Rozwiązanie problemu - CyfroweNIEzmęczenieWzroku

90% osób pracujących z komputerem skarży się na symptomy przemęczenia wzroku. Rozwiązaniem są soczewki CooperVision z systemem Digital Zone Optics.

Udostępnij

Odpowiedzi na najczęstsze pytania o soczewki kontaktowe 

Czy noszenie soczewek kontaktowych jest zdrowe? 
. Korekcja wad wzroku soczewkami kontaktowymi jest w pełni bezpieczna i zdrowa. Współczesne materiały wykorzystywane do produkcji soczewek kontaktowych zapewniają wymaganą dla oczu przepuszczalność tlenu, a systemy pie